Відділ контролю за використанням комунального майна Департаменту економіки та розвитку інфраструктури міста Кам’янець-Подільської міської ради
1. Найменування органу, який надає послугу, його повна поштова адреса та телефон
Відділ контролю за використанням комунального майна Департаменту економіки та розвитку інфраструктури міста Кам’янець-Подільської міської ради, м. Кам’янець-Подільський, м. Відродження, 1, ІІІ поверх, кім.307, т.5-17-18, графік роботи: з понеділка по четвер з 8.00 год. до 17.15 год, в п’ятницю – з 8.00 год. до 16.00 год, обідня перерва з 12.00 год. до 13.00 год., вихідні дні – субота та неділя;e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
2. Вичерпний перелік документів необхідних для отримання адміністративної послуги
Зарахування невід’ємних поліпшень нежитлових орендованих приміщень в рахунок орендної плати проводиться орендодавцем після завершення ремонтно-будівельних робіт та завіреної належним чином копії декларації про готовність об’єкта до експлуатації, на підставі рішення виконавчого комітету міської ради, з відображенням безоплатної передачі вартості робіт у комунальну власність на баланс експлуатуючої організації (балансоутримувача).
Прийняття невід’ємних поліпшень об’єкта оренди, здійснених за рахунок власних коштів орендаря, проводиться комісією на підставі:
- попередньо поданої письмової заяви орендаря про закінчення робіт по здійсненню невід’ємних поліпшень;
- оригіналів підписаних замовником і підрядником актів приймання виконаних робіт форми КБ-2в, форми КБ-3 у разі, якщо роботи виконуються підрядним методом;
- завіреної належним чином копії договору підряду;
- завірених належним чином копій фінансових документів, що підтверджують проведені орендарем розрахунки за виконані поліпшення, в т.ч. за придбані матеріали;
- завіреної належним чином копії декларації про готовність об’єкта до експлуатації;
- завірених належним чином копії актів на приховані роботи;
- оригіналу аудиторського висновку про фінансування поліпшень, який має містити розшифровку періодів освоєння, напрямів та джерел фінансування поліпшень, у тому числі за рахунок коштів орендаря, з посиланням на підтверджувальні документи;
- оригіналу бухгалтерської довідки, виданої орендарем та завіреної аудитором про суму витрат понесених орендарем у зв’язку із здійсненням поліпшень, яка віднесена орендарем на збільшення вартості його необоротних активів, у розмірі, який перевищує встановлену законодавством з питань оподаткування частку витрат для включення їх до валових витрат. При визначенні суми зазначених витрат ураховується невідшкодована орендодавцю вартість придатних для подальшого використання будівельних матеріалів, виробів, конструкцій, устаткування, отриманих орендарем під час здійснення поліпшень;
- відомості розрахунку вартості невід’ємних поліпшень за підписом та печаткою  відповідальних осіб (керівник, головний бухгалтер).
Довідково:
- вартість матеріалів та послуг, що враховуються в невід’ємні поліпшення та затверджуються рішенням виконавчого комітету, не повинна перевищувати середню вартість (ціну) таких матеріалів та послуг по регіону на момент затвердження.
- якщо вартість здійснених орендарем з дозволу орендодавця невід’ємних поліпшень орендованого майна складає не  менше як 25 відсотків ринкової вартості майна, за яким воно було передано в оренду, то орендар має право викупу такого майна за рішенням сесії міської ради.
3. Платність (безоплатність) адміністративної послуги
Безоплатно
3.1. Нормативно-правові акти, на підставі яких стягується плата
 
3.2. Розмір плати
Безоплатно
4. Термін виконання.
30 днів.
5. Результат послуги.
Рішення (витяг з рішення) виконавчого комітету міської ради прозатвердження  витрат за реконструкцію, виконані ремонтно-будівельні роботи як невід’ємні поліпшення в орендованому приміщенні комунальної власності.
6. Вичерпний перелік підстав для відмови у наданні адміністративної послуги
Вартість невід'ємних поліпшень, здійснених за рахунок власних коштів орендаря не підлягає відшкодуванню повністю або частково в разі: 
а) закінчення терміну дії договору оренди та відмови орендаря продовжувати орендні відносини;
б) дострокового розірвання договору оренди з ініціативи орендаря;
в) розірвання договору оренди внаслідок неналежного виконання орендарем умов договору;
г) здійснення невід`ємних поліпшень без згоди орендодавця;
ґ) виконання робіт по невід`ємних поліпшеннях об’єкта оренди, що не відповідають проектно-кошторисній документації.
д) відсутності підтвердження здійснення невід`ємних поліпшень за рахунок власних коштів орендаря.
є) орендарям, які отримали пільгу по сплаті орендної плати.
 Довідково:
·                 в невід’ємні поліпшення не зараховуються демонтажні роботи;
·                 роботи по благоустрою прибудинкової території (освітлення, асфальтування, мощення тротуарною плиткою, озеленення, влаштування огорож, туалетів, майданчиків), опорядження внутрішнє та зовнішнє, влаштування перегородок, радіофікації, телефонізації виконуються за власний рахунок орендарем без подальшого відшкодування орендодавцем.
- вартість капітального ремонту, поліпшень орендованого нерухомого майна, виконаних орендарем без згоди орендодавця, компенсації не підлягає і визнається власністю орендодавця.
7. Спосіб отримання відповіді/результату послуги.
1.Рішення (витяг з рішення) виконавчого комітету міської ради про затвердження  витрат за виконані ремонтно-будівельні роботи як невід’ємні поліпшення в орендованому приміщенні комунальної власності надається заявнику в управління надання адміністративних послуг.
2. Письмова відповідь ДЕРІМ у разі відмови у наданні адміністративної послуги (поштою).
8. Законодавчі акти на основі яких надаються адміністративні послуги:
8.1. Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» статті 30, 60.
8.3. Закон України «Про оренду державного та комунального майна» стаття 9.
8.4. Закон України «Про адміністративні послуги».
 8.5. Наказ ФДМ від 3.10.2006 року № 1523  «Порядок надання орендарю згоди орендодавця державного майна на здійснення невід'ємних поліпшень орендованого державного майна».
8.6.Рішення 25 сесії міської ради від 29.05.2012 № 6 «Про затвердження Положення по перевірці об’ємів та вартості виконаних ремонтно-будівельних робіт, обстежень технічного стану, визначенню виду ремонтів орендованих будівель і приміщень комунальної власності».
8.6.Рішення 17 сесії міської ради від 11.11.2014 № 6/71 "Про затвердження Положення про порядок надання майна територіальної громади міста Кам'янця-Подільського в оренду та користування у новій редакції".